Main Menu

Peugeot Concept

Creat de a_mic, Aprilie 24, 2007, 07:58:20 A.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

a_mic

Deschid acest topic pentru a putea face publice imagini ale unor forme indraznete atribuite de designeri marcii Peugeot. In plus, am fost pus in fata unor imagini remarcabile, unele "no-name", altele chiar ale firmei, cel/cea care le-a gasit fiind mai la inceput de drum pe acest forum si, chiar in general. Cum ma stiti un tip mai degraba "discret", nu ma puteam folosi de ocazie pentru a le posta eu. Deci, cine se simte, are camp deschis de exprimare. Succes !
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Radon

Prezentat la Tirgul de la Frankfurt in 2005, Moovie este cistigatorul celei de-a 3-a editii a Peugeot Design Competition, si este creatia designerului portughez Andre Costa.
Proiectul ascunde citeva inovatii interesante: una dintre ele ar fi usile, care asigura accesul foarte usor in vehicul si totodata mascheaza rotile din spate, care prin dimensiuea lor duc la o economie de combustibil semnificativa. O a doua inovatie este reprezentata de sferele amplasate in locul rotilor din fata si care confera lui Moovie o foarte mare agilitate si libertate de miscare in locuri inguste.

Specificatii Tehnice:
Lungime: 2.33 m
Latime: 1.80 m
Inaltime: 1.54 m
Greutate estimata: 500 kg

Radon

Despre modelul asta nu am date, dar mi-a placut indrazneala.

Chris

 pentru iubitorii de peugeot.

Kman


andrei

ce-i drept,e frumos rau !!!
Peugeot 206 Starline, 1.6 HDI FAP, gris cendré, ESP, pack aluminium, 195/65/R15, Iulie 2006

Chris


Chris

el este iubitul meu, Hoggar.

Chris


Chris


Chris

#10
607 feline

ventura

Daca tot a inceput avalansa, imi permit sa postez si eu cateva poze cu Quark.

Chris

din nou 607 feline si 607 paladin

Chris

despre acestea 2 nu cunosc...

ventura

Citat din: Chris din Aprilie 25, 2007, 06:07:19 P.M.
despre acestea 2 nu cunosc...

Al doilea model e Quark, am scris mai sus despre el.