DINAMISTA - 206 aka MAMARUTZA

Creat de DINAMISTA, Iunie 05, 2007, 01:54:24 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DINAMISTA

Va prezint proaspata achizitie:

Ieri am achizitionat un 206 de toata frumusetea:

- motor de 1.4 pe benzina, 55 kw;
- 5 usi, culoare Noir Obsidien  :batman:
- ABS, jante din aliaj, proiectoare de ceata, oglinzi electrice si incalzite.

Mamarutza a fost cumparata prin intermediul Eurial Otopeni, iar Claudiei ii multumesc pe aceasta cale pentru usurarea tuturor demersurilor si pentru "cadoul" facut  :biggrin:

Cum a fost cumparata de la Bucuresti, am avut ocazia sa ne "cunoastem" un pic, pe drumul de intoarcere spre Brasov si am ramas impresionata de stabilitatea, de "avantul" ei tineresc in depasiri! M-a impresionat felul in care se "asaza" pe sosea, cum imi da senzatia de siguranta in curbe...
Este silentioasa, manca-o-ar mama si sistemul audio este multumitor.
Multe nu pot sa va spun, doar ca o sa ne cunostem mai bine zilele urmatoare, cand urmeaza sa mai fac cateva drumuri in exterior.
Ca imbunatatiri... i-am pus o mascota, un leutz de toata frumusetea in spate si urmeaza sa ii pun si stiker-ul si un scut metalic si e gata.

Poze o sa pun in curand cu ea.

Andreea

andrei

Sa fie intr-un ceas bun ! Sa o stapanesti sanatoasa, si sa ai parte de muuulti km doar cu surprize placute !!!
Peugeot 206 Starline, 1.6 HDI FAP, gris cendré, ESP, pack aluminium, 195/65/R15, Iulie 2006

ventura

Sa ai bafta de ea si sa o vad cat mai curand pe strazile Brasovului  :clap:

Radon

:clap: :clap: :clap: Braaaavoo, faaattaaaa ! Finally, esti pe roti din nou ! Sa fie intr-un ceas bun, abia astept sa ne vedem, esti buna de cinste acum ! Si sa ai mare grija de ea...  ;) cred ca stii la ce ma gindesc.

Cloud no.75

#4
Bravo, Bravo !!!  :clap:

ti-am zis eu ?  :w00t:

sa binevoiesti sa faci poze. Imi pare tare rau ca n-am ajuns ieri la eveniment dar nu am putut fugi de la birou. Totusi, stiu ca ai fost pe maini bune  :001_rolleyes:
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




DINAMISTA

Andrei, multumesc pentru urari. Sa fim sanatoase si apte de drum amandoua!

Mihai, este deja pe strazile Brasovul, chiar de aseara... am incercat sa ne cunoastem un pic.

Radu, o sa incerc sa fiu cuminte si sa imi domolesc anumite apucaturi daunatoare. Cred ca m-a cumintit perioada in care am condus Dacia lu' tata. 

Cristi, am fost pe maini bune de la bun inceput, prilej cu care doresc sa iti multumesc direct pentru initiativa de a ma pune in contact cu Claudia. Imi pare rau ca nu ai ajuns in Otopeni, dar ti-am transmis salutari.

SilverBullet

Sa fie intr-un ceas bun, cati mai multi km fara probleme. Astept pozele!
Nobody is Perfect. I am Nobody.

206 Starline | 1.6E | 16V | 110CP | Rouge Lucifer | 15" Sirocco | Aluminium Pack

theprince

 :clap: Felicitari ! Drum liber iti doresc !!
...si nu uita de poze. :)

GXG

S-o stapanesti sanatoasa! Si la multi km fara incidente!
My ex - Peugeot 307 1.6 HDi
Seat Ibiza 1.2
Mitsubishi Outlander 2.0DID
Citroen Berlingo 2.0 HDi

Kman

Ohohoo ce veste !!!
Sa aveti impreuna multi da multi km fara probleme

Seby

frumoasa veste...sa o calaresti cu placere si cati mai multii km...

:clap: poze  :clap:
...face the future...

Cloud no.75

@Seby: "sa o calaresti cu placere ? " ???? :lol:

Wow, mie nimeni nu mi-a urat asa ceva... :001_tt2:
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Seby

pai ce sa fac...vroiam sa folosesc o expresie mai altfel...si e fain sa calaresti (cati mai multi CP)  :oops:

p.s. daca nu ti-a urat nimeni...iti urez eu sa calaresti cat mai multe masini cu cati mai multi CP...ca stiu ca iti place sa le "dai in goarna"... :censored:
...face the future...

turbojack

#13
Citat din: DINAMISTA din Iunie 05, 2007, 01:54:24 P.M.
Ieri am achizitionat un 206 de toata frumusetea:

Sa arzi mii de plinuri de benzina,fara zgarieturi pe vopsea.  :clap: :clap: :clap:

DINAMISTA


Dragii mei,

Va multumesc mult pentru urari si pentru entuziasm!

Va postez cateva imagini cu mamarutza.