a_mic: P206, 1.4HDi, r. Lucifer, comp. bord

Creat de a_mic, Februarie 12, 2007, 03:26:57 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

SportWagon

Parca am fi in povesti cu zine si tobe infundate care odata curatate devin cai nazdravani in loc de gloabe ca in Harap Alb !
Eu unul nu cred in basme !
Ofer consultanta in domeniul auto,

a_mic

Eu doar m-am bucurat cu o relativa intarziere de efecte si, azi mi-am adus aminte de o dieselara incalecata de multpolimultistinsul Cloud no. 75 care a patit ceva asemanator dar, fara jocul de lumini si umbre din retrovizoare de care am avut eu parte.
@407SW: ce inseamna benzina asta frate, spre deosebire de puturosenia de motorina!  :001_tt2:
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

SportWagon

Mie imi pledezi despre benzina ?
Iti spun ce inseamna, virtej in rezervor si tornada in portofel.  :001_tt2:
Ofer consultanta in domeniul auto,

turbojack

#213
Mult polistinsul @a_mic imi transmite un consum extrem de 3 ZERO ,Cluj Napoca-Buzau.Dupa un scurt sejur al inegalabilei birje motorizate prin urbea noastra pentru mici primeniri de vara,pot afirma cu mana pe inima ca in toane bune, produce combustibil.  :clap:

marius.v

Ce combustibil? :crying:
Bagi motorina si scoti benzina? :cursing:
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

a_mic

Intru adevar grait-a preadistinsul meu prieten si coleg de forum: s-a premenit, nu gluma, pentru vara si a si beneficiat de o tura de noapte pe traseul Cluj-Buzau-Bucuresti. Consumul a fost 3.0 l/100, calculatorul incepand sa-l inregistereze dupa parcurgerea bucatii Cluj-Buzau si pastrandu-l pana la fix 250 m inainte de a fi trasa la hodina in parcarea de acasa. Poza in curand...
Tin sa multumesc public pe aceasta cale prietenului Viorel pentru ajutor!   
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Kman

#216
Din surse sigure stiu ca prietenul Viorel a umblat la calaculatorul de bord al mult-preapolistinsului-si-indelug-stimatului nostru coleg, asa ca nu va luati dupa cifra asta strigatoare la cer, pe vremurile astea de criza!

a_mic

Tin sa precizez ca, intr-adevar, K-man are dreptate in parte privind calculatorul la care, Viorel a umblat ca sa se asigure ca este si mufat!  :001_tongue:
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

turbojack

Cum trendul orasului a fost trasat de nestimatul concitadin Boc,m-am gandit sa ma ocup si eu cu taierile procentuale,insa in sensul bun al cuvantului.  :001_rolleyes:
Asteptam o replica la fel de polistinsa din Viseu, pentru consumuri asisderea.  :clap:

marius.v

Bre oameni buni, polistinsul a_mic are o masinuta mai usoara cu 300 kg si 42 de caluti in minus.
Alora 42 in plus le trebe papica.
Eu in ultimii 2000 km., cu o medie de 41 km/h, am un consum mediu de 4.2 l/100 km.
Multumitor, zic eu.
Proba la cazane.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

SportWagon

#220
Mai, terminati-o cu cifrele asta pentru consum ca ma stresati.

Exista trei tipuri de lucrari, servicii: bune, rapide si ieftine.
Cele ieftine nu sint bune, nici rapide.
Cele bune nu sint nici rapide, nici ieftine.
Cele ieftine nu sint nici rapide, nici bune.

Alegerea va apartine.
Ofer consultanta in domeniul auto,

a_mic

Eu am avut sansa sa ajung in aceasta comunitate, e adevarat ca "prin intermediari", sansa materializata in:
- achizitionarea frumoasei frantuzoaice;
- prietenia voastra care s-a dovedit a fi mereu unul din marile mele castiguri;
Drept pentru care, pot spune cu mana pe inima ca am gasit, pe langa multe alte importante lucruri pentru mine si "lucru ieftin, rapid si bun"!
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

marius.v

Citat din: a_mic din Iunie 01, 2010, 09:02:56 A.M.
Eu am avut sansa sa ajung in aceasta comunitate, e adevarat ca "prin intermediari", sansa materializata in:
- achizitionarea frumoasei frantuzoaice;
- prietenia voastra care s-a dovedit a fi mereu unul din marile mele castiguri;
Drept pentru care, pot spune cu mana pe inima ca am gasit, pe langa multe alte importante lucruri pentru mine si "lucru ieftin, rapid si bun"!
Traiasca Turbojack!
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

a_mic

Exista un topic dedicat "ciorilor" si deseurilor provenite din metabolismul lor. Acest topic a continut si referiri la patrupede, in speta "matze". Citirea lui mi-a adus aminte sa va povestesc ce am patit in urma cu cateva luni, incident ale carui urme au disparut multumita interventiei lui TURBO caruia ii multumesc inca o data si pe aceasta cale:

Parcare: masina doarme linistita peste noapte sau peste zi. Spatiul este populat cu patrupede mieunatoare ce se inmultesc pe zi ce trece. Acestea au luat locul cainilor goniti de hingheri sau prin alte metode (natura se adapteaza intotdeauna, iar echilibrul faunistic tinde sa se reaseze permanent functie de conditiile particulare ale ecosistemului), nisa "pomanagiilor" fiind libera. La circa 300 m distanta se afla un spatiu de cateva zeci de mii de metri patrati populat cu depozite si caini. Cainii ies din depozit noaptea pentru a se bucura si de alte mirosuri. Acestia sunt MULTI! Inevitabil, in incursiunile lor nocturne, s-au intalnitara si cu dusmanii lor de-o era: matzele. Acestea fug care-ncotro cu exceptia uneia care... se suie pe plafonul masinii mele (am studiat urmele faptei). Cainii iau la tinta pisica, se aduna in jurul masinii si incearca in van sa o escaladeze. Pisica le rade in nas batjocoritor. Cainii isi pierd uzul ratiunii si incearca cu tot mai mult elan sa ajunga pe capota. Drumul cel mai scurt li se pare lor aripa stanga fata a frantuzoaicei. Aceasta fiind data cu lac, pernutele lor moi nu au aderenta. In aceste conditii, cainii scot din ranita unelte speciale pentru escalada: negasind in dotarea acesteia pioleti si manusi aderente, recurg la ce era pe fundul sacului: GHIARE! Fara succes insa, frantuzoaica rezista. Matza la fel. Dupa o vreme, cei mai destepti cedeaza, cainii schimbandu-si aria de interes. Ceea ce a ramas in urma conflictului vechi de sute de mii de ani a fost aripa stanga a frantuzoaicei ranita pana la os (TABLA!).
Ciori? Mezelec! Matze fara caini? Mezelec! Conflicte intre specii, genuri si increngaturi? Eeeee, aia DA!
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

a_mic

Cu regret, anunt public ca ma autosuspend din tot ceea ce priveste actiunile comune ale clubului Peugeot.RO. Prin autosuspendare inteleg aplicarea interdictiei pe care mi-o asum, de a mai publica ceva pe forum. Din acest moment, nu mai postez absolut nimic, citesc eventual ce se scrie si pot fi contactat numai prin:
- PM
- messenger la adresa "a_mic2005"
- mail pe adresa "a_mic2005@yahoo.com"
- telefonic la 0723 669 010 si 0729 005 375

Regret enorm decizia autoimpusa insa, lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord. Stima tuturor!
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.