Problema semnalizare si stop pe frana

Creat de pterrodactil, Iulie 21, 2014, 08:13:07 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pterrodactil

In primul rand as dori sa va salut si sa imi cer scuze daca topicul mai exista pe undeva (am rasfoit cat am putut inainte sa il deschid). Am achizitionat de curand un Peugeot 206, 2002, 1.6 16v 109CP, 2 usi. Mi-a placut dintotdeauna leutul pentru ca am crescut uitandu-ma la rally cu Markus Gronholm castigand cursa dupa cursa cu Peugeot 206 WRC. Sunt multumit de masina,dar mai am lucruri de pus la punct. Am o problema cu semnalizarea pe partea stanga atunci cand semnalizez si apas pedala de frana. Martorul de semnalizare din bord incepe sa clipeasca mai rapid, zgomotul de la releu este mai alert, iar in spate este o adevarata orga de lumini  :clap: in sensul ca semnalizarea stanga ramane in functiune, pe partea stanga se aprinde intermitent stopul pe frana, iar pe ambele parti becurile de marsalier clipesc ca pe avarii. Atunci cand folosesc separat semnalizarea si separat frana totul functioneaza normal. Problema apare doar cand le folosesc concomitent. Problema nu este prezenta pe partea dreapta, unde totul functioneaza normal. Deasemenea astazi s-a intamplat sa semnalizez stanga cu blocul de lumini, iar in bord sa se aprinda o singura data martorul semnalizare stanga si sa se stinga. Mentionez ca i-am schimbat becurile de pe faza lunga (Bosch), becurile de semnalizare spate(Hella) si becurile de pe stop frana(Osram). La ambele stopuri spate, circuitele de pe placute erau corodate si le-am curatat cat am putut de bine inainte sa le montez. Care ar putea fi problema?! Multumesc!