205 forever

Creat de Yackone, Iulie 27, 2007, 04:01:06 A.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Yackone

 asta este masinuta mea...un peugeot 205 ...motorul este de 1124 cc , are 44kw sau 60 de cai...
modificariile actuale:
-body kit pro street tuning custom
-faruri angel eyes
-stopuri 3d
-esapamanet complet stelco
-jante azev type A 16"
-arcuri sport jamex -40 mm
-neoane
-filtru epurator simota racing
-filtru de aer yed racing
...cam astea ar fi pe moment
urmeaza:
-wide body kit pro street tuning ( luna august)
-vertical doors (luna august)
-o noua vopsea implict culoare ( luna septembrie)

astept pareri sugestii, critici, remarci...orice e binevenit :001_tt2:










205...forever

Gabriel

NU pot sa zic decat BRAVO.

Seby

Felicitari pentru masina  :clap: , tine-o tot asa !

Ai inceput sa te gandesti la modificarea motorului? Sau mai astepti?
...face the future...

Yackone

am motorul de 1.6 gti pe care vreau sa-l fac turbo...acum strang bani pentru upgrade-ul de motor, cutie de viteze si sistem de franare...asta e cea mai usturatoare parte a evolutiei masinii...pe viitor urmeaza si o suspensie pneumatica si jante pe 17"

205...forever

Seby

nu pot decat sa-ti urez succes si multa bafta !!!
...face the future...

mjustin

abia astept sa vad noile poze
dupa ce motorul gti va fi pe masina si dupa modificarile dorite vei avea in final o ...FIARA
felicitari si sa te bucuri de ea

Yackone

N-am mai postat de ceva vreme pe aici...
Intre timp masina a mai suferit ceva modificari de ordin tehnic si estetic:
-a primit de Craciun un set de jante noi noute Lenso rs5 16"
-a primit o suspensie spate V-maxx -35mm
-un set de evazari de aripi pe care inca nu le-am montat
-un set ceasuri FK Smoke Design
-distantiere fata Alsteel 25mm/roata
-distantiere spate FK 35mm/roata
Am renuntat la ideea de pune motorul de 1.6 gti din cauza costurilor ridicate ale conversiei...si raman la a face o masina unica prin design si sunet...


205...forever

a_mic

Distinse, dar tu faci o minunatie aici! Sa ne tii mai des la curent, mai ales cu poze...eventual "inainte vs dupa". Stima!
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Yackone

Acum mai am de asteptat dupa 2 componente din puzzle-ul urias pe care trebuie sa-l fac...Este vorba de capacul de la rezervor si balamalele de la usile LSD...Un raspuns concret nu am in privinta balamalelor deoarece le-am gasit numai in SUA si firma care le vinde acolo pare cam fantoma, fapt pentru care trebuie sa astept pana la sfarsitul lui februarie.
Intre timp ma voi ocupa un pic de puntea spate, care n-am reusit s-o las jos din barile de torsiune si de bord care v-a fi cromat integral intr-un crom albastru...Daca imi permite timpul si bugetul ma voi apuca si de partea de fete de usi si portbagaj...Proiectul pe partea audio cuprinde 1 subwoofer de 12", 2 subwoofer-e de 8", 1 set difuzoare coaxiale 20cm,1 set sistem compo, 1 set difuzoare coaxiale de 13 cm, o baterie deepcycle pe gel iar partea de amplificare inca nu m-am gandit exact cat am nevoie...Cert este ca voi avea nevoie de cel putin 2 amplificatoare pe care habar nu am unde o sa le pun ...

Acum vin si eu cu o intrebare...Care aveti vreo sursa de plexiglass ieftin??Imi trebuie o coala de 1200x700x10mm...

205...forever

Gabriel

Incearca la MonsMedius. Daca nu la un producator de publicitate, cu toate ca plesiglassul de 1 cm grosime e mai rar folosit. Si scump.

a_mic

@Yack: lasa-mi 4-5 zile si poate iti gasesc eu for free... Dar spune-mi:
- din ce oras esti;
- nu se poate din mai multe bucati mai mici?
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Yackone

#11
Eu sunt din Brasov. Preferabil sa fie o placa intreaga fiindca vreau sa fac placa din spate din plexi-glass :001_tongue:

a_mic iti ridic statuie  :clap:...Multumesc mult de ajutor.


Vlad01 edit: imbinare post dublu

205...forever

Yackone


205...forever

costin_dsm12

Chiar foarte "misto"(daca imi permiteti termenul).

Eu iti propun sa faci o mica galerie foto cu minunatia asta de masina, sunt foarte multi care ar vrea sa o vada din mai multe unghiuri.
206 HDi, Nature will remember.

bilutz

#14
Frumos bondarelu asta :). Succes la modificari.

Vlad01 edit: Regulament Art.2 - Majuscule si semne de punctuatie