205 forever

Creat de Yackone, Iulie 27, 2007, 04:01:06 A.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

draganvl

#15
Farurile-s beton!!!!!!

Yackone

Multumesc frumos. Masina acum sta pe dreapta si asteapta cuminte noile modificari care vor incepe cred de saptamana viitoare.Problema este ca pana nu-mi las puntea spate jos (-40 mm) nu ma pot apuca de nimic :001_unsure:.O sa fie o schimbare majora de design si look.Mai jos este un mic prewiew la ce urmeaza.

205...forever

Yackone

am inviat...dar masina inca nu :clap:

205...forever

a_mic

Frate, am crezut c-ai emigrat! Pai un an de absenta? Se poa'?
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

bond1

farurile unde le-ai gasit?

Yackone

Citat din: a_mic din Mai 07, 2010, 11:31:14 A.M.
Frate, am crezut c-ai emigrat! Pai un an de absenta? Se poa'?

Am emigrat in garaj...Un an :oops:...Damn...Imi cer scuze domn serif :blushing:

Bond1, le-am luat de ceva vreme de la o firma de tuning care intre timp a dat faliment. Daca vrei te pot ajuta sa-ti gasesti faruri.


205...forever

a_mic

#21
Scuzele se accepta cu conditia prezentarii rezultatelor anului de absenta!  :001_smile:
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Yackone

 Mai, rezultate sunt...Celebru Traby albastru si cat de curand un Pug 206 cc destul de radical.
Masinuta mea inca e pe dreapta momentan din motive financiare. Poate printr-o minune intr-o luna-doua sa incep s-o fac. Pe mine ce ma opreste in momentul de fata este complexitatea proiectului si logistica necesara. Piese aftermarket mai sunt putine de achizitionat, gen: scaune, alta suspensie, baterie sau baterii, inca un amplificator si alte mici maruntisuri ce nu le trec la socoteala. Parte ce ma intr-o oarecare masura ma ingrijoreaza este fabricarea anumitor piese ce nu depind de mine. Acum depinde de ce banuti pun deoparte si cat de aglomerat o sa fie garajul.

205...forever

SportWagon

Citat din: Yackone din Aprilie 19, 2009, 10:57:01 A.M.
Multumesc frumos. Masina acum sta pe dreapta si asteapta cuminte noile modificari care vor incepe cred de saptamana viitoare.Problema este ca pana nu-mi las puntea spate jos (-40 mm) nu ma pot apuca de nimic :001_unsure:.O sa fie o schimbare majora de design si look.Mai jos este un mic prewiew la ce urmeaza.

Desenul lateral nu imprima nici o linie sau dinamism masinii, personal as prefera o trasatura fluida, compatibila cu muchiile masinii dar care creeze printr-un artificiu vizual o imagine mai dinamica a masinii, sa o lungeasca usor aparent sa ii "taie" din inaltime si din unghiurile stilului original.
Ofer consultanta in domeniul auto,

Yackone

Intr-o oarecare masura ai dreptate, dar avand in vedere ca anumite linii ale masini le voi modifica crede-ma ca o sa se potriveasca. Ideea generala este ca se va intelege din masina ca este un Peugeot 205 si nu voi mai primi replici gen: E cel mai misto Olcit pe care l-am vazut pana acum... :cursing: :asshole:

Oricum momentant masina e cobai pentru un nou tip de vopsea ce incerc cu fratele meu s-o punem la punct. In data de 5-6 iunie vrem sa expunem masina in Alba Iulia in cadru unui tuning show. Pana atunci am foarte muuuult de lucru

205...forever

SportWagon

A fost doar o sugestie, masina e din era masinilor mai patratzoase, cu forme si volume regulate ce nu sugereaza neaparat dinamicitate.
Ma refeream la o solutie de design lateral care sa creeze aceasta imagine de dinamism, de fluiditate, sa creeze o centura virtuala de caroserie ascendenta.
Ofer consultanta in domeniul auto,

Yackone

Stai linistit orice sugestie e binevenita :biggrin:... Totusi as vrea sa vad intr-o schita, daca se poate, viziunea ta asupra designului masinii

205...forever

dinoradu

Good job, Yackone! Sa scap de ghipsul asta si trec pe la tine sa o vad live.

Numai "succesuri" iti urez!
Just in case: 0746593117

Yackone

Surpinzator, azi am reusit sa demontez masina si s-o fac aproximativ ca de fabrica...In cateva zile merg sa-i fac ITP-ul si buvele de la partea electrica.

dinoradu te astept cu cea mai mare placere, numerele mele de telefon sunt 0723 557736 sau 0741 066982

205...forever

SportWagon

#29
Citat din: Yackone din Mai 12, 2010, 12:13:33 A.M.
Stai linistit orice sugestie e binevenita :biggrin:... Totusi as vrea sa vad intr-o schita, daca se poate, viziunea ta asupra designului masinii

Nu as dori sa merg mai departe si nici nu am talent la desen, am exprimat doar ce mi-as dori eu daca ar fi sa modific estetic un 205.
Proiectul tau trebuie sa ramina pe ideea ta, eu nu vreu sa te influentez, fiecare vede lucrurile in felul lui .
Ofer consultanta in domeniul auto,