Consum 207 diesel.

Creat de rara, August 03, 2007, 05:11:41 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

a_mic

O impartim, prietene dar, as putea chiar sa supralicitez: "patru virgula zero" !  :clap:
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Radon

 :offtopic:

andrei, a_mic si rara: va rog sa reveniti pe subiect, ca o sa ajungeti sa puneti bere in rezervor, in loc de motorina.

Adikteed

Long time no see   8)
Consum in Alba Iulia : 7 l/100 km pe un parcurs de 400 km din care 170 sunt afara, restul doar in oras.
207 Trendy 1,4 HDi si Partner XR 1,6 HDi

strawberry

#33
Chiar nu stiu de unde luati voi consumurile astea..Eu am 1.6hdi si mi se pare ca consuma cam 10% in oras

Radon edit: Chiar nu pricep de ce nu citeste nimeni regulamentul la inscriere. Prima postare, primele greseli.

dadu

La 1.6 hdi 90 cp, consumul ajunge si la 10 dar numai in conditii de trafic infernal. In rest 6.5-8.

PS: acum vad locatia. 10 l/100 in ora de varf e oarecum normal. :D
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

rara

Ultimul consum pe 110 km. 70 in oras iar 40 afara consum 5% pe CB. :clap:


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

rara

#36
Am parcurs 1363 km cu o medie pe CB de 4.9%. Dar cu siguranta ca daca nu ma invarteam vreo 5 ore prin Oradea si alte cateva ore prin Bucuresti consumul ar fi tins spre 4.5%. Sunt super incantat. :001_smile:

:offtopic: De fapt scopul meu era sa il ajung pe amic  :biggrin: la consum, dupa ce am ajuns la un 4.5% a inceput sa urce din nou moment in care am zis ca amic are 3.8 dar ii beau eu un litru la fiecare suta sa fim chit  :001_tt2:


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

marius.v

Citat din: rara din Martie 28, 2008, 02:45:57 P.M.
:offtopic: De fapt scopul meu era sa il ajung pe amic  :biggrin: la consum, dupa ce am ajuns la un 4.5% a inceput sa urce din nou moment in care am zis ca amic are 3.8 dar ii beau eu un litru la fiecare suta sa fim chit  :001_tt2:
:offtopic:Nu se pune, ca tu ai 1.6, el 1.4 si el are vreo 300 kg in minus. (la masina).
De baut sper ca bei Ceptura, nu motorina!! :oops: :cursing: :crying:
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

rara

#38
Uffff, uite cine s-a prins. :001_tongue:
Update la consum: traseu Bistrita - Zalau 4.5%, cu un pic de invarteala prin Dej. Viteza medie 51 Km/h. Drumul e oribil. :crying:


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

AIR

@rara: sa stii ca poti scoate linistit cu 207 consum sub 4l/100km.Insa probabil ca mai trebuie sa se lase un pic motorul, nu stiu ai trecut de 15 000km cu ea?
Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim

a_mic

Ia va rog! Sub 4 scot EU!  :clap:

Rara, lasand gluma deoparte, probabil ca poti scoate consumuri mai bune dar, in alte conditii de trafic. De fapt, nu probabil ci...cert!
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

dadu

Ca sa ma lamuresc, voi vreti sub 4 in oras sau afara?
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

rara

Preferabil in oras la cat costa motorina acum.  :crying:
Lasand gluma e vorba de extern. :biggrin:


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

dadu

#43
Atunci nu va mai inteleg. Am reusit eu sa scot sub 4 in afara si daca eu pot nu cred ca nici nu tu poti dar totul depinde de relief, trafic si chef.
Eu nu vreau sa mai incerc asa ceva.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

rara

Eu inca nu am reusit :confused1:. Dar mai incerc :001_tongue:.


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.