Computer de bord pentru 206 benzina,2005.

Creat de marescosmin, August 23, 2007, 03:34:06 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marescosmin

Salutare tutror! Sunt nou pe acest forum,am masina mea Peugeot 206 seria X-Design de la inceputul anului 2005 si doresc sa-mi montez un display cu 3 randuri care sa-mi permita sa afiseze si consumul alaturi de alte informatii.
Am citit pe alte forumuri dedicate Peugeot,despre faptul ca masina "stie toate cele" in materie de afisaje-senzori si ca responsabil de afisarea lor,este acel display pe 3 randuri si butonul pentru comutare,cel situat in capatul comenzilor de la stergatoare.
Daca cineva dintre DVS a facut aceste modificari,bineinteles cu piese de origine,cam ce pret a platit sau de unde a facut rost de acel afisaj...preturi platite pentru display si bloc de comanda stergatoare,il rog sa ma contacteze la telefon 0722208347 sau e-mail cosminmares2005@yahoo.com sau ID-mess "marescosm".
Ca P.S. - Stiu ca toate modelele Peugeot 206 fabricate dupa decembrie 2003,au din fabrica toate conexiunile compatibile pentru computer de bord,mai precis pentru citirea de catre acesta a tuturor datelor ce trebuie sa le afiseze.
Astept raspunsul DVS.
Cu stima,Cosmin Mares din Ploiesti,telefon 0722208347. :001_rolleyes:

a_mic

Eu am un 206 din 2003 prevazut cu compu de bord. Daca am inteles bine (eu am luat-o SH), pretul instrumentului si montajul au costat in jur de 800 de euro. Pentru detalii, astept un PM de la tine si incerc sa te pun in legatura cu primul proprietar.
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Adipo

Desi nu s-a mai scris de mult aici, sunt si eu interesat de un afisaj pe 3 linii, daca stiu bine model multiplexat, impreuna cu suportul de plastic in care se tine.
Daca aveti idee de un cod macar pentru a putea sa ma interesez la reprezentanta cat ar costa...sau alte variante.
Eu cel putin am deja butonul din capatul manetei cu comanda stergatoarelor (asa a venit masina), deci mi-ar trebui doar afisajul pentru 206.
Multumesc pentru ajutor.
Membru cu Portbagaj! :)

mjustin

pai buton in capatul manetei stergatoarelor are toata lumea doar ca este orb(fix)

Adipo

Da, am aflat ca are toata lumea, dar la mine este deja functional vroiam sa zic (din el comut intre temperatura exterioara si ceas)
In alta ordine de idei, am citit ca exista doua tipuri de afisaj asa zis "3 linii", unul compatibil cu modelele vechi (tip ppt3?!) si care pus la modelele noi de 206 nu indica nimic in plus si un alt tip de afisaj "led" (tip ppt4?!) de la modele mai noi de 2005-2006 si care ar fi compatibil, normal, cu modelele noi de 206 fara aceasta facilitate.
Stie careva mai multe despre asta?
Daca s-ar cunoaste numarul de identificare al componentei s-ar putea stii si pretul oficial la Eurial!
Membru cu Portbagaj! :)