206CC - Consiliere cumparare SH

Creat de a_mic, Octombrie 04, 2007, 10:18:52 A.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

a_mic

Deocamdata e doar visul tinerei care ma insoteste dar, am sa va cer opinia si, poate, chiar ajutorul daca-mi puteti da ceva informatii utile. Se are in plan maritarea tanculetului care genereaza goluri in buzunare si probleme la parcare si, achizitionarea unui 206 CC second hand. Ar fi de preferat sa mai ramana si bani. Ce parere aveti ?

mod edit: mi-am permis sa dechid un nou topic pe tema asta, intrucat nu prea se potrivea sa discutam la "masina din vis" despre asta... asa ca, bagati fratilor, sfatuiti omu'  ;)
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Cloud no.75

iti ofer masina din semnatura. ai si PM. chiar daca nu e CC eu zic ca merita vazuta
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




SportWagon

#2
Daca ai fi dusmanul meu te-as sfatui astfel: vinde tot, casa, masina si ia 206 CC. :clap:
Dar pentru ca imi esti aMIC iti spun direct: esti nebun FRATE? Doar nu vrei sa vinzi B2500. Ai capiat? Ce draq sa faci cu un 206 CC? :confused1:
Ai incercat sa mergi vreodata cu el dar nu la plimbare, cu treaba? >:(
Aia e masina de fitze 8). Esti om serios ce draq ! Trancane si se rasuceste din toare incheieturile pe drumurile noastre.
Dar daca stai la MONACO si vrei sa mergi cu ea la plaja nu e nimic mai potrivit decit 206 CC :001_cool: . Bine, cu exceptia astuia de aici: http://www.rolls-roycemotorcars.com/lo-band/drophead_exterior.htm  :001_tt1:

Asa ca acum stiu bine ca cineva are toate motivele sa ma injure. :cursing:
Prietenii ti-ar mai spune ca de cit sa iei un 206 CC mai bine ai bea toti banii aia cu prietenii.  :crying:
Senzatia ca nu te-ai ales aproape cu nimic in urma gestului ar fi aceeasi insa desigur ai facut citiva oameni fericiti pentru ceva timp. :clap: :biggrin: :crying:

Cei care ma cunosc stiu bine ca nu am vorbit chiar serios . :001_tongue: Dar nici nu am glumit foarte tare. 8)
Daca ar fi sa iau o masina pentru cineva cum esti tu in situatia ta, as judeca cu capul meu si as lua un SUZUKI JIMNY SOFTTOP, masina 4 in 1, adica mica-mica ca de oras, usor de parcat mai ales ca e si inalta, decapotabila deci cabrio pentru vara, poti cobori cu ea si pe plaja, adaptata pentru conditii de iarna ca e 4x4 si in plus mai poti merge si tu cu ea la vinatoare (de caprioare  :oops:cu 4 picioare ) sau la pescuit cu baietii. :001_cool:
Cele mai bune cadouri pe care le oferi sint alea de care te poti bucura si tu.  :censored:
:biggrin: :biggrin: :biggrin:
Ofer consultanta in domeniul auto,

a_mic

Multumesc, Radon ! Adevarul e ca nici eu nu prea stiam unde sa-l pun.....
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

AIR

@:a_mic : tot respectul pentru tine, dar nu cred ca o masina de "fitze" poate inlocui o masina f practica, chiar daca maninca cam mult si e flaminda mereu.
Mai exista un aspect, la articulatii, Japonezele si coreenele sunt cele mai bune, luand un Sh nu stii ce i-ei, fetei, insa chiar un CC eu nu cred ca e cea mai buna alegere :confused1:, fara suparare e doar o parere.
Eu as merge tot catre o japoneza sau coreeana, uite mi-a placut mult noul Suzuki Swift, si Kia Rio imi place, Swift e fara taxe pt ca e asamblat prin Ungaria parca, si e vreo 13000 cu toate taxele, Mai vorbim....
Pana Atunci Succes.. :001_rolleyes:
Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim

a_mic

@407SW: pe mine m-ai convins....ramane sa fac si eu acelasi lucru cu "EA". Oricum, raspunsul tau, de un remarcabil bun simt si pentru care iti multumesc, a fost copiat si trimis mandrei posesoare de B2500. Intr-adevar, dupa ceva discutii, probabil ca o sa ne orientam catre un Jimny. Dar, va trebui cautat cu mare atentie pentru ca poti avea surprize: o masina supramuncita prin jungle poate sa devina un gropar al banilor. Ramane sa mai vedem. Oricum, prima etapa este rezolvarea lui B2500 care nu-si mai gaseste noima in conditiile actuale.... Adica, urmeaza sa-l scoatem la vanzare.
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

kmkz

daca 206 cc este visul ei si tu o poti ajuta in a si-l transforma in realitate nu ezita sa o faci... nu conteaza doar cat de rar sau des mergi in service, conteaza si cat de mult iti place sa iti conduci masina...

despre service nu cred ca este cazul sa iti spun prea multe caci stii si tu ce inseamna fiabilitate la un 206... eu mi-am luat cc-ul in iunie 2006; avea 19.000 km deci aproape noua masina; acum are 63.000 si nu am avut nicio problema majora, singurul lucru in exces a fost poate doar zambetul de pe fata mea in zilele insorite... Este o masina care te face sa te simti liber, sa simti natura mai aproape... Nu am inteles niciodata de ce este considerata o masina de "fite"... Poate nu este tocmai o masina practica, dar nu cred ca o asemenea masina este cumparata si utilizata de o familie cu 5 membri... recunosc, desi este o masina relativ ieftina, reuseste sa intoarca privirile si asta pentru ca are foarte multa personalitate

si fiindca tot vb de personalitate, daca inca nu ai luat o decizie, gandeste-te si la personalitatea viitoarei posesoare: in ce crezi ca se va regasi mai bine? in CC sau intr-o oarecare masina...

a_mic

@kmkz: cred ca tot intr-un camionas ! Cand merge cu asta pe care-l are, ii sesizez zambetul ce i se iteste pe fata cand se repede cu ea intr-o intersectie aglomerata unde are prioritate, cu bull-bar-urile inainte !  :biggrin:
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

kmkz

Citat din: a_mic din Octombrie 15, 2007, 12:52:34 P.M.
probabil ca o sa ne orientam catre un Jimny.

hmm... si crezi tu ca va avea acelasi impact asupra celorlalti participanti la trafic la intrarea in intersectie cu un Jimny? una e B2500 si alta e mini suv-uletul asta... :biggrin: oricate bull bar-uri ar avea...