Rara: Partner 2.0 Hdi 90cp!!!

Creat de rara, Februarie 12, 2007, 09:06:55 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

rara

Ieri a trebuit sa "zbor" pana la Cluj :). Urca bine la 150km/h. Da, stiu o sa spunetiu sa o las mai moale dar: 1. Ma grabeam foarte tare :)
2. A fost doar pe o portiune de 1-2km pentru curatare de injectoare (vorba lui BeeJay) ;D


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

rara

Efectuat revizia la 60 mii km.
Am schimbat: - Ulei (Aral 5W40) 5 litri
                   - filtru ulei
                   - filtru motorina
                   - filtru aer
                   - filtru polen
                   - curea alternator
Operatii efectuate suplimentare: reincarcat instalatie A/C cu freon.
Total piese: 349 lei
Total manopera: 220 lei (inclusiv reincarcat A/C).

Cost total revizie: 569 Lei inclusiv TVA.

Sunt foarte multumit de service-ul la care am fost. Au verificat absolut tot ce le-am zis. Ma declar multimit atat de prestatie service-ului cat si a costului total al reviziei.


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

Radon

pai zi-ne si noua la ce service ai fost, sa mergem si noi sa ne bucuram ! ca mai rar auzim asa ceva ! intr-adevar, mi se pare ca ai iesit foarte bine financiar, mai ales ca ti-au reincarcat si A/C.

rara

Este un service privat, recent deschis. Baietii au investit enorm. Au o gramada de scule: Tester, instalatie automata de A/C, stand de frane, stand de testat amortizoare, tester de lichid de frana etc.
E chiar foarte misto sa vezi cum lucreaza numai cu scule adevarate. Si au si magazin de piese.


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

Radon

OK. Vad ca vrei sa-l tii numai pentru tine  :P. Nu vrei sa ne divulgi locatia  ;D. Macar spune-ne in ce oras e... please... Oricum, ceea ce am inteles e ca nu tine de reteaua Peugeot, ceea ce explica in parte pretul.

rara

Pai e in Zalau. Magazin si service AutoMAr. Daca intereseaza pe cineva pot sa fac si o programare.


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

AIR

Acum dupa revizie, masina se simte mai "energica"?
Ma intreb aveai freon "scapat" de a trebuit sa reumplii instalatia.Acum raceste mai bine?
Azi am constatat ca raceste tare greu la 30 de grade la umbra, chiar daca dai ventilatorul la 4.Oare o scapa si a mea freon?
Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim

rara

NU e vorba de freon scapat. O data la 2 ani instalatia trebuie umpluta sau verificata nu atat pentru freon cat pentru uleiul care unge compresorul, altfel patesti ca ramai fara compresor. Eu am patit-o la Matiz asa ca nu mai aman aceasta operatie. :001_rolleyes:


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

rara

Ultima excursie facuta cu partenerul meu a insumat aproape 5000 km..... Zalau-Paris si retur cu unele devieri de la traseu pentru a vizita una si alta. Excursia asta a scos la iveala o serie de rezultate contrastante referitor la consum. Adica am inregistrat si 7.6 l/100km dar si 6.2l/100 km. Una peste alta masina s-a comportat excelent. Pare construita pentru vacante :001_tt2:


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

Radon

eheee, dupa asa o excursie, te asteptam si la "Impresii de calatorie" cu detalii si ceva poze !

rara

Astazi ma duc sa schimb uleiul si filtrele. Ultima revizie am facut-o in 8 mai si de atunci am facut 12200 de km :crying:. Ma gandesc sa pun si un duralube acum avand in vedere ca masina are deja 75000km. Sper sa merite mai ales dpdv al consumului. Deasemenea mai schimb 2 bucsi la bara stabilizatoare fata, au un pic de joc si nu vreau sa degenereze in alte probleme.


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

Kman

Linistit merita faza cu Duralube.
O sa vezi ca se simt modificari in comportament cat si la consum

rara

Da, dar din pacate nu am gasit la noi pe aici. Apropos cat e un bidonas de Dura Lube?


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

ventura

Citat din: rara din August 10, 2007, 01:05:52 P.M.
Da, dar din pacate nu am gasit la noi pe aici. Apropos cat e un bidonas de Dura Lube?

Gasesti in Metro, Selgros si din cate stiu eu e cam 110 lei.

Seby

Citat din: rara din August 10, 2007, 01:05:52 P.M.
Da, dar din pacate nu am gasit la noi pe aici. Apropos cat e un bidonas de Dura Lube?

Cu 125 lei am cumparat eu de la Metro acum de ceva timp...la Selgros nu am gasit...mai gasesti la Cora daca ai drum pe acolo...
...face the future...