Mare atentie la antifurtul de la roti!

Creat de coyote, Octombrie 19, 2007, 09:56:26 A.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dadu

L-au salvat ca ii are la mana si ii cam sperie p-acolo.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

turbojack

Citat din: Dior din Iunie 28, 2008, 03:13:20 P.M.
.... Daca mai patesti asta, cumperi un antifurt asemanator si folosesti pila pana il aduci la ce-ti trebuie tie :)
Din pozele de pe prima pagina a topicului,rezulta ca nu ai ce pili din picioruse pentru repozitionare.Nu exista chei pe stock,deoarece sunt unice in configuratie in functie de seria sasiu.

coyote

Nu am asteptat 3 saptamani. Am dat jos toate antifurturile si am luat un set nou, cu cheita cu tot.

dadule, nu mai sperii pe nimeni, crede-ma :)
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

dadu

Macar de n-ai mai spune! :laugh:



PS: si pentru binele Trustului, da-ne si noua pdf-urile cu preturile ca dau in clocot!
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

coyote

Pai si unde vrei sa le pun? Da-mi un buzz maine si ti le dau.
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

Don Juan de Husi

#35
Am patit-o si eu, desi i-am avertizat pe cei care au dat jos rotile sa fie atenti la antifurturi, ca is sensibile tare.

Rezumat pe idei principale:

Am vrut sa schimb cauciucurile de vara cu cele de iarna.
Toate bune pana la ultima roata, la care s-a tocit prezonul si nu mai prindeau dintii de la antifurt pe capul prezonului.
Am incercat de ne-au iesit ochii.
Dupa vreo ora de chin am ajuns la concluzia ca nu se poate asa.
Am incercat cu dalta, poate iese prezonul, ca baietii au spus ca au mai scos prezoane asa.
S-a rupt jumatate de prezon si a ramas neclintit prezonul acolo.
S-a zgariat un pic janta, fiind de aliaj, dar sa trecem peste asta.
Am incercat apoi cu sudura pe prezon.
Dupa mai bine de jumatate de ora, in care am avut 2 incercari esuate, am constatat ca sudura nu se prindea deloc de prezon.
Am plecat acasa.

A doua zi ma duc la alt service, sa incerc sa il scot.
Toti imi spuneau acelasi lucru: "Aaaa... da aici e treaba de service asta, la un service undeva tre s-o rezolvi." De parca eu m-as fi dus la chioscul de ziare.
Am umblat asa pe la vreo 6 service-uri care nu au vrut sa-si bata capul cu prezonul meu.
Dupa cateva telefoane am aflat ca trebuie sudura cu argon pe janta. Am plecat acasa.

A treia zi de colindat pe la service-uri.
Am cautat un sudor in argon.
Dupa ce l-am asteptat vreo 2 ore, ca el venea pe la ora 2 la servici, m-am intalnit cu omu'.
"-Dom'le, uite care-i problema, am un prezon si tra-la-la..."
Se uita la mine vreo 2-3 secunde dupa care cugeta un raspuns: "-Neinteresant!".
Am ramas trasnit.
-Cum adica "neinteresant"?
-Pai acolo is vreo 2 ore de munca, ca eu am mai scos de astea... e prea mare bataie de cap.
Nu stiu, cauta in alta parte...   
I-am umplut frigiderul.
Am plecat acasa. Tot cu prezonul bine infipt.
O sa mai incerc zilele urmatoare, cand o sa am chef, ca mi s-a cam facut greata de dezinteresul mecanicilor astora.
Oricum, le-am umplut frigiderele cu salamuri tuturor celor care s-au oferit sa ma ajute! 

Doamne,vino Doamne... sa vezi ce-a mai ramas din oameni...

Don Juan de Husi

#36
Stiri noi: Am reusit sa scot prezonul buclucas prin sudura, la un mecanic care mai scosese.
Daca aveti probleme cautati din prima sudor in argon care e si dispus sa scoata prezonul, sa aiba cat de putin chef sa faca bani.
Doamne,vino Doamne... sa vezi ce-a mai ramas din oameni...