207 - Ce versiune aveti?

Creat de coyote, Octombrie 31, 2007, 07:10:48 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce versiune de 207 conduceti?

Urban 1.4 HDi
1 (3.4%)
Urban 1.4 E 75 CP
1 (3.4%)
Trendy 1.4 HDi
7 (24.1%)
Trendy 1.6 HDi 90 CP
3 (10.3%)
Trendy 1.4 E 90 CP
5 (17.2%)
Premium 1.6 HDi 90 CP
7 (24.1%)
Premium 1.4 E 90 CP
1 (3.4%)
Premium 1.6 E
0 (0%)
Premium 1.6 E BVA
0 (0%)
Premium Pack 1.6 HDi 110 CP
3 (10.3%)
Feline 1.6 HDi 110 CP
1 (3.4%)

Numărul total de membrii care au votat: 2

coyote

Va invit sa votati, pentru a ne face o idee cu privire la versiunile cele mai "interesante". De asemenea, ar fi interesant de stiut daca sunteti multumiti de varianta de echipare aleasa, iar daca nu, la ce v-ati orienta daca ati mai avea de ales.

Daca aveti echipari mai vechi, gen Sport sau Sport Pack, votati Premium respectiv Premium Pack, ca e cam acelasi lucru.
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

rara

Normal ca toata lumea isi doreste o masina cat mai mare si cat mai dotata, sa zic asa :001_tt2:. E visul oricarui barbat :blush:. Dar pentru ca trebuie sa ne raportam intotdeauna la "banile" facem un compromis intre dotari, motorizare si marime :death:. Varianta "mea" Trendy 1.6 hdi 90 cp (de fapt a sotiei :001_wub:) se comporta excelent. Sigur as fi pus parbriz panoramic, jante aluminium etc., dar nu s-a putut. Asta e. Numai bine. :clap:


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

dadu

nope, refuz sa renunt la Sport! :001_tt2:
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

mavida

Am votat Premium 1.6 HDi 90 CP, desi echiparea mea este fosta Sport, consider eu mult mai buna fata de cea de astazi atat ca dotari, cat si din punct de vedere financiar. Optionale am pus :plafon panoramic, airbaguri laterale si cortina, geamuri electrice spate, vopsea metalizata; pret 16465 DDP
Let the dream come true.

rara

Da de acord. Insa variante sport sunt si pe 407 si pe 207 si mai nou pe 308. Deci tu ai facut compromisul cel mai mare la "marime" :ban: :001_rolleyes:


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

coyote

Probabil cu timpul o sa ajunga si la 407 Sport... Eu oricum, prefer o masina mai mica, cu un motor mai puternic si mai bine echipata, decat una mare si mai putin echipata.
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

dadu

Citat din: rara din Octombrie 31, 2007, 07:44:34 P.M.
Da de acord. Insa variante sport sunt si pe 407 si pe 207 si mai nou pe 308. Deci tu ai facut compromisul cel mai mare la "marime" :ban: :001_rolleyes:

Sport si Premium erau doua versiuni opuse. pentru aceeasi suma de  bani, la sport aveai ESP + faruri de viraj, superbele Spa 16", indicator temperatura ulei si spoiler frontal "sport" pe cand premium avea scaune fata incalzite si cotiere, jante Estoril, interior in culori deschise (negru/gri inchis la sport) si... parte frontala "normala".

When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

Ovidiu

eu am ales 1.4 de 90 cp. motivul? sotia mea nu face suficient de multi kilometri incat sa merite investitia intr-un diesel. masina e ok, dar parca totusi lipseste ceva...
Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fiecare minut!

cos_mj

Eu am 1,4 HDi. La cei 13.000 km parcursi pana acum ma felicit ca am facut aceasta alegere pt ca se comporta excelent pe toate tipurile de drumuri - aici ma refer la mersul in oras si la mersul afara, pe autostrada si nu numai. Am fost cu ea aproape 6.000 km in concediu intr-un circuit pe afara - 4 oameni - si s-a comportat exemplar! Am scos o medie pe aceasta distanta de 5 l/100km.
Probabil ca urmatoarea masina o sa fie un 308 ceva mai bine echipat...dar...sa vedem...ce zice si portofelul.
Si inca un motiv pt aceasta alegere ar fi si faptul ca doar aceasta era pe stoc si nu am vrut sa astept prea mult pana sa vina una pe care o comandam atunci...si din aceasta cauza am ales si culoarea neagra...
Scot acidul din apa plata!

dadu

ma, nu cumva ai luat-o pentru ca ti-au zis ca e facuta in franta?:laugh:
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

cos_mj

Citat din: dadu din Noiembrie 03, 2007, 08:05:27 P.M.
ma, nu cumva ai luat-o pentru ca ti-au zis ca e facuta in franta?:laugh:


Plus ca nu aveau cum sa minta pt ca sunt colegii mei si nici macar nu m-a interesat unde e facuta!  :001_tongue:
Nop! Stiam ca e facuta in Slovacia. Am vf si codul si e facuta in Slovacia! Dar pana acum nu am avut pb cu ea! Se comporta de nota 9,5 sa zicem! :)
Scot acidul din apa plata!

basti77

1.4 HDI, Jaune Lacerta, Trendy, in plus a venit cu scaune incalzite.
Au mai fost adaugate: Folie Llumar fata-spate, eleron RC, antena 607, jante MAK Volare Mirror, cotiera Armster, MP3 Pioneer DEh 5000, boxe Helix Esprit, SW + Amplif Kicker.
Vor mai fi adaugate: xenon, chip motor, kit exterior si alte accesorii pe care sper sa le gasesc in Italia sau Austria (ornamente crom proiectoare, ornamente crom bara fata, pedalier si repaos, ornamente crom Peugeot usi fata-spate)

sorinj

207, 1.4 HDI, Trendy, noir obsidien, din august 2007.
Am ales 207 pentru un oras foarte aglomerat, in majoritatea timpului masina transporta o singura persoana, fara bagaje. Alternative:Megane II (eram la un pas de achizitie) - turceasca (idee preconceputa), 307 - end of life, 308 - aveam de asteptat vreo 3 luni pentru lansare in Romania + inca cateva luni pentru achizitie, Golf V - prea dotata (dealerul a spus ca nu aduce masini nedotate ca ramane cu ele pe stoc - "daca doriti cu mai putine optionale faceti comanda si asteptati 5-6 luni"), Fiesta - uzata moral, Corsa New - prea mica, Clio III prea sobra.
De ce 1.4  70CP?  pentru ca desi am 43 talpa e usoara.
HDI pentru ca circul relativ mult, sau imi doresc sa circul foarte mult.
Am luat Trendy pentru ca nu mi-am dorit o investitie prea mare, iar ce e peste dotarea asta mi se pare fitza, + era singura versiune din stoc iar pentru alta versiune trebuia asteptat.
Noir obsidien (foarte sensibila la peisajul urban extrem de prafuit) pentru ca mi-o doream de mult timp (o alternativa era alb - inexistent pe stoc).
De ce august 2007? pentru ca precedenta implinea 6 ani si se cerea schimbata.
207, 1.4 HDI    Noir Obsidien