207 RC, coming up...

Creat de coyote, Noiembrie 19, 2007, 08:01:43 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mjustin

super alegerea  :clap:
:offtopic:
Citat din: coyote din Decembrie 11, 2007, 07:00:07 P.M.
... Merci pentru aprecieri si te asigur ca vei fi invitat de onoare la botez :) .

botezul se va oficia la nasul Nor la BV? :biggrin:  :oops::clap:

coyote

Nu, in Bucuresti. Da-i lui Nor o masina precum RC-ul si un drum precum cel spre Poiana, si e posibil sa nu mai reusesc sa-l dau jos din masina :)
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

mjustin

pai exact la acest aspect ma referea: ce traseu de Poiana ar face el...

sa o stapanesti sanatos(cand va veni) :clap:

Cloud no.75

ha, ha ce haiosi sunteti... :clap:

botezul te sfatuiesc sa-l faci pana la mare si inapoi da ai astfel 500km de rodaj facuti pe drum drept...

dupa vreo 4,000km daca te milostivesti sa ma lasi si pe mine o tura pana in Poiana, as aprecia :clap:
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




marius.v

Si te dai jos din ea sau nu? :cursing:
Sau mai faci si tu o tura pana la Sighisoara si retur? :001_tt2:
Oricum senzationala masinuta coyote, m-as da si eu un picut cu ea. :crying:
Dar pe-aici pe la mine.
Sa vezi ce senzatii ai urcand Gutinul! :blink:
Poiana e pepsi!
Aviz Cloud, incearca Gutinul cand vii pe-aici.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

Cloud no.75

ma dau jos bre, ca e masina omului, ce naiba ? :cursing:

"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




coyote

Asta a spus si cand s-a uract in 206-le albastru din showroom  :laugh:

Sa nu ne grabim. E 7 ianuarie, mai am de asteptat vreo doua-trei luni, plus ca mai e si problema banilor. Si mai e o chestie... daca incep de pe acum sa ma gandesc la cum o sa mearga, pana in martie o sa trebuiasca sa primesc cadou o camasa de-aia cu maneci lungi care se leaga la spate, mai ales ca simt cum fuge ursuletul meu diesel.
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

Cloud no.75

o sa ajungi si tu asa: "Da' RC-ul, RC-ul, cum merge domnle RC-ul ?" :clap:
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




coyote

Un mic update... Ieri am avut ocazia sa ma "dau" un pic cu 207 RC (nu al meu). Dat fiind faptul ca nu era inmatriculata, am mers cu maxim a doua, insa senzatia este de-a dreptul halucinanta. Dar s-o luam usor... Primele observatii:

- suspensia fata difera destul de mult fata de suspensia de la 207 normal
- cauciucurile sunt Bridgestone Potenza (trebuie sa fac o cercetare sa vad cat de bune sunt)
- ROATA DE REZERVA E DE UZ TEMPORAR (mica)
- torpedo-ul, daca va vine sa credeti, nu are incuietoare (asta mi se pare ridicol)
- versiunea fara JBL nu are CD-player cu MP3
- scaunele sunt impecabile, ofera un suport lateral foarte bun si sunt foarte confortabile
- cusaturile de la tapiteria de piele sunt foaaaaarte bune
- volanul este mai gros si foarte placut la atingere

Bun, si acum impresii dupa mini-test:

- zgomotul esapamentului este prezent si placut, dar niciodata deranjant
- nu se aude deloc turbina (cel putin nu inainte de chip-tuning :D )
- masina este extrem de rigida
- motorul CHIAR TRAGE de la 1600 rpm... senzational, chestia asta nu am vazut-o decat la 1.4 TSI, care are si compresor si turbina
- acceleratiile sunt fenomenale si nu se mai termina. Eu sunt obisnuit cu racheta mea, insa RC-ul il spulbera. Fara drept de apel.
- ambreiajul este cevamai moale ca la HDi (normal), iar cutia de viteze este ok. Nu perfecta,ca la VW, doar ok. Adica suficient de buna pentru mine

Si o veste legata de a mea: s-a fabricat deja, inca nu a plecat insa din Franta. Si... este gri Shark. Si asta pentru ca din 4 RC-uri comandate, toate 4 erau albe. Acum sunt doar trei ;)
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

andrei

#24
@coyote:

Acum ca ai facut si un mic test, iti urez asteptare cat mai scurta si mai usoara ! Daca s-a fabricat, inseamna ca nu mai ai mult pana iti ajunge jucaria !!!
Peugeot 206 Starline, 1.6 HDI FAP, gris cendré, ESP, pack aluminium, 195/65/R15, Iulie 2006

dadu

Adica doar unul e Gris Shark. :devil:
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

turbojack

Citat din: coyote din Februarie 26, 2008, 12:01:26 P.M.
.....- acceleratiile sunt fenomenale si nu se mai termina. Eu sunt obisnuit cu racheta mea, insa RC-ul il spulbera. Fara drept de apel.
Hmmm...suna absolut captivant. Oare exista ceva 207 RC,in regim SH la juma' de pret?M-as abona primul. ;)
Deja au aparut kit-uri estetice pentru RC,iar pe nuanta asta....ar fi o "bomba" pe strazi  :clap: .Sunt curios insa de cutia de viteze,deoarece la versiunea precedenta ,pe 206 RC este "lunga" cat o zi de post,departe de o tenta sportiva.

coyote

Pai treapta 1 este foarte lunga (se ajunge pana la 66 km/h), iar urmatoarele sunt scurte. Teoretic. Pracic, vom vedea.
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

Vlad01

Si colegul TurboJack spunea ca a 1-a este nesincronizata cu celelalte viteze, in alt topic in care l-am intrebat. Este bine pentru motor sa ajungi in a 1-a la 66km/h e intrebarea?

Gabriel

Citat din: coyote din Februarie 26, 2008, 12:01:26 P.M.
- nu se aude deloc turbina

Nici la 308 cu 1.6 THP 150 CP nu se face auzita turbina.