Peugeot 4007 vs Citroen C-Croser vs Mitsubishi Outlander

Creat de Gabriel, Noiembrie 22, 2007, 09:05:42 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Gabriel

Ok, stiu, nu cred ca e cine stie ce de comparat aici, dar am gasit filmuletul asta si poate legam o discutie pe marginea lui.

[youtube=425,350]0N5Em0Km9Bs[/youtube]

Cloud no.75

#1
Mi s-a parut fair testul si impresiile au fost obiective...

Nu ma omor dupa genul asta de masina...
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




cosmins

#2
Stie cineva ce s-a mai intaplat cu colaborarea Mits-Peugeot? citem odata ca mits le da platforma pentru 4007 si pejo le da motoare diesel, dar pana la urma mits a luat diesel de la vw.

Kman

Au luat tdi-ul de 2.0 de la vw, dar noua motrizare de 2.2 de 156 CP este de origine PSA.

vlad_207

Sincer dintre cele trei, peugeot-ul mi se pare cel mai nereusit.

coyote

Daca e sa luati ceva, luati originalul. Adica Mitsu. Designul interior e de Mitsu, designul exterior e de Mitsu, masina se simte ca un Mitsu. In curand o sa avem masini la care va costa 200 EUR marca (ce doriti sa fie? VW sau Renault? aplicam marca si gata!).
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

Dior


   A scos si mitsubishi motorul de 2.2? Oricum dintre cele 3 cred ca as alege Citroenul sau peugeotul mai ales datorita motorului. Amandoua arata bine dar tinand cont ca citroenul e mai silentios... Chiar imi pare rau ca nu au modificat si interiorul :( 

Kman

Motorul de 2.2 se pune pe toate cele trei modele.
Citroenul mi se pare cel mai frumos dintre toate de 3 de si sunt "tripleti" in ceea ce priveste designul.

rara

M-am uitat si eu la 4007. Ce nu imi place:

1. Sigla de 2 bani lipita pe capota e absolut odioasa.
2. Usile din fata se inchid cu un sunet ciudat.
3. Schimbatorul (maciulia lui) e destul de nasoala, cel putin pe echiparea care era expusa. Iar plasticele din interior sunt sub nivelul celor din 207 chiar sa nu mai vorbim de 407.
4. In fapt masina are doar 4 locuri, nu stiu cine poate sta pe locul din mijloc spate.

In rest e comoda la volan, placuta in general ca design. Dar nu cred ca merita cei 32-35.000 de euro.


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

Vlad01

Din cate stiu eu pe outlander se pune TDI (2.0 D-ID 140CP, deci fix 2.0 TDI), iar pe 4007 si C-Crosser 2,2 HDi 156CP

dadu

Din cate imi maintesc, pe Outlander se pune 2.0 TDI-PD.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

Kman

Intr-adevar pe Outlander se pune 2.0 TDI-PD - 140CP, dar se pune si dieselul de 2.2 de origine PSA- 156 CP.

Gabriel

Mitsu a renuntat la motorul de 2 litri cu ciocanele de la VW si acum pune doar 2.2 HDi. Se pare ca, cu ocazia acestei colaborari, s-a facut un schimb de tehnologii intre PSA si Mitsu: PSA le-a dat japonezilor oarece date despre commonrail astfel incat din toamna Mitsu isi va lansa propriile motoare diesel, Mitsu le da francezilor oarece transmisii integrale (ce va fi pe 3008) si o cutie in 6 trepte, cea care e pe 4007 si care e faina rau si va intra si pe 407 facelift.

Kman


Vlad01

2.0 TDi e tot PD, nu e common rail? Ca eu asa stiam...