Main Menu

Visual tuning

Creat de adi.iulian, Noiembrie 29, 2007, 12:30:53 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

adi.iulian

sal tot eu sunt :stie careva unde pot sa fac si eu cv la masina mea
un visual tuning sau cv ca este ff simpla ???



mod.edit: rog a nu folosi in limbaj prescurtari tip mirQ

Gabriel

Cred ca ar fi o idee buna sa pui o poza cu ea si dupa avem noi grija sa ne dam cu parerea ca sa ai de unde alege.

Seby

@adi...daca e foarte simpla...poti incepe de ex. sa ii pui niste folii pe geamuri, sa ii pui niste jante nice, un eleron, faruri angel eyes si stopuri pe leduri si o schimbi f mult in felul acesta mai ales daca le alegi cu gust...

p.s. cred ca in bucuresti sunt o gramada de firme care fac asa ceva...
...face the future...

turbojack

#3
Citat din: adi.iulian din Noiembrie 29, 2007, 12:30:53 P.M.
....un visual tuning sau cv ca este ff simpla?
Cand se pomeneste de tuning (chiar vizual) ,imediat se ajunge si la bani.Practic exista o singura intrebare:cat esti dispus sa investesti in noul "look" al masinii?
Deoarece se poate pleca de la bani de o bere=un sticker ieftin, pana la mii de euro cu ceea ce scria mai sus @ Seby .

Taz

#4
Pai cam asta e problema zic eu...sunt multe persoane care vor tuning vizual...dar nu sint dispusi sa investeasca mult..(asa ca mine)  :001_tongue:
Pentru astia ca mine...ce se recomanda? :)

Seby

Citat din: Tazmania din Decembrie 08, 2007, 08:57:07 P.M.
pai cam asta e problema zic eu...sunt multe persoane care vor tuning vizual..dar nu sint dispusi sa investeasca mult..(asa ca mine)  :001_tongue:
pentru astia ca mine...ce se recomanda? :)

cum a zis si turbo...depinde cat vrei sa investesti...in principiu daca nu ai trebuie sa iti cumperi niste jante...apoi ce sa zic,idei sunt o gramada totul depinde de cati bani ai sa bagi in imaginea masinii tale...
...face the future...

Gabriel

Jantele ar fi printre primele lucruri care trebuie schimbate in cazul unui tuning. Ele pot schimba radical aspectul masinii dar sunt si mai mult decat un tuning vizual imbunatatind comportamentul masinii.

democluj

#7
Eu cu un buget de 2000 de ron as face urmatoarele:

1. Jante aliaj 14" + 4 gume (daca nu ai) 1500 Ron (am gasit eu) - am zis de 14" ca sa nu ai probleme cu politia dar poti si de 15" dar mai adaugi undeva la 150 RON
2. Window Tinting (folie pe toate geamurile) 600 RON


Daca faci cele doua ai sa fii uimit cat de mult o sa se schimbe aspectul masinii tale. Dupa cateva luni cand iti revii din efortul financiar depus mai poti sa investesti inca 2000 de RON astfel:


1. Faruri Blue Vision 300 RON
2. Stopuri spate pe leduri 1200-1300 Ron
3. Eleron Original sau din dezmembrari 300 Ron


Ai sa te trezesti intr-o jumate de an ca ai facut un super tunin la masina ta cu aproximativ 1500 Euro.
Iar in celalta jumatate de an mai poti sa investesti inca 2000 Ron pentru un super tuning audio, iar dupa un an poti sa participi linistit la orice show tuning (optional poti sa faci si un paint job mai special, iar in cazul acesta vei mai scoate din buzunar inca vreo 3000 RON dar vei beneficia de respectul cuvenit)


Ca sa adunam vom obtine un total de 9000 Ron cu tot cu vopsit. (2500 Euro)


Daca nu ai atatia bani intr-un an de zile scrie si tu la mosu si poate de craciunul viitor cine stie....


Ca sa-ti dau o solutie mai practica si mai ieftina de visual tuning iti recomand sa apelezi la o firma de publicitate care face banere si tot felul de anunturi si sa-i rogi sa-ti faca doua dungi negre (sau ce culoare vrei tu) autocolante(dupa o masuratoare prealabila) pe care ai sa platesti undeva la 100 RON ti le pui pe masina eftin si cu rezultat cat de cat acceptabil.

Multa Bafta!!!

Nimanui nu-i pasa daca esti trist asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit.


SportWagon

Citat din: Tazmania din Decembrie 08, 2007, 08:57:07 P.M.
pai cam asta e problema zic eu...sunt multe persoane care vor tuning vizual..dar nu sint dispusi sa investeasca mult..(asa ca mine)  :001_tongue:
pentru astia ca mine...ce se recomanda? :)

Cumpara-ti litere volumetrice din plastic cromat cu care sa compui acronime de efect pe hayon, gen 4x4, TDI, 4 motion, turbo, 2 fast 4 you, etc.

Sfat serios: ia-ti jante frumos desenate, pneuri de calitate si de restul calatoreste sa vezi lumea punind combustibil de calitate.
Ofer consultanta in domeniul auto,

Guma

Sal
#10
Salut. Am si eu un peugeot 407 SW  unde as putea gasi niste stopuri pe leduri si la ce bani ... ? si.... a-ti putea sa-mi recomandati o firma pt folii ???  Multumesc mult .


mod.edit : Atentie la scriere.Citeste regulamentul.Multumesc.

zelwood

Unde gasesc si eu niste protectii praguri pentru un 307 in 5 usi?
DATI BICE CAILOR PUTERE

jeyml

#12
Si asta a mea e modificata usor dar se observa diferenta.Alba cu geamuri negre(mie imi place combinatia asta la nebunie),faruri angel eyes,stopurile schimbate,teava de esapament cromata,cateva marci de piese pe laterale si deja eu zic ca este o diferenta vizibila intre un peugeot 307 standard si asta al meu.





Acuma vreau sa mai imi iau cateva elemente cromate pentru masca de fata si sa vorbesc cu un prieten sa imi aduca niste sisteme de inchidere gen lamborghini(lambo doors).Parerea mea ca un tuning de bun gust se face cu piese discrete,nu foarte mari,gigantice(tiganesti mai pe romaneste).Ma rog recunosc si niste jenti ar fi frumoase dar nu dispun de atatia bani deocamdata,poate dupa vara asta o sa imi iau un set de jenti negre pe 17'.

Vlad01

Recomand cu tarie sa dai jos stickerele acelea de pe ea. Aduc a kitsch. Si cele laterale si cel din spate ;). In rest masina arata bine  :001_smile:.

gaby

De foarte mult timp caut faruri angel eyes pentru 406(af.2000) , dar nu am gasit pe nici unde . Am cautat pe mai multe site-uri, dar se pare ca nu se prea fac pentru modelul asta. Stie cineva unde as putea sa gasesc?