3000GT

Creat de Dior, Septembrie 05, 2009, 06:01:16 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Dior

 :001_wub:  :001_wub: :001_wub:

  M-am decis sa trec la ceva mai sport. Si cum peugeot nu prea are nimic sa ma incante am decis sa ma uit. Dupa ani si ani de cautare am gasit masina perfecta pentru mine.
  MITSUBISHI 3000 GT. De ce e perfecta? :D

  1) TwinTurbo
  2) 4WD
  3) 4WS
  4) Cutie cu 6 trepte
  5) limited slipdiff.
  In rest masina se misca foarte bine chiar daca e versiunea cu 280cp si nu cea cu 320. E rapida indiferent de treapta de viteza, la drum intins nu consuma mult(8-10% intre 90 si 120km/h), stabilitate maxima, sonorizare buna(e destul de silentzioasa) si inainte de toate aspectul care e tare reusit :D
  Masina mai are ca dotari ac, scaun cu suport pentru spate si pentru partile laterale(ambele reglabile electric) un "borbagaj" in care nu prea incape nimic :D, oglinzi electrice si incalzite, eleron electric controlat, casetofon cu magazie de cd-uri, ceas pentru ulei, apa si presiunea din turbine, trapa si cam atat :D
  Momentan o sa adaug numai pozele de pe site-ul de unde am cumparat masina. Pe viitor o sa pus si niste poze facute de mine plus niste impresii dupa cativa mai multi km parcursi. 





sw tm

Domle mata traiesti in Australia?

Gheko

Deosebita masinuta, sa o stapanesti sanatos si mare grija cu ea, sa nu iti iei zboru. :001_tt2:

Dior


  Sw tm nu chiar :D Sunt din anglia.
  Gheko nu-ti face griji ca nu-mi iau zborul :D Mai ales ca aripile nu au fost incluse in pret si nu am bani de asa ceva :D

Gheko

Ai zis pe undeva de un "eleron electric comandat", ridici flapsu si susss. :) Vroiam sa zic ca e o masina deosebita...o mica racheta cu 280 de cai.

Dior


  Cand incepi sa o accelerezi chiar zici ca decolezi. E superba sonorizarea motorului v6 cu cele 2 turbouri  :001_wub:

Azi am schimbat uleiul si filtrele si momentan toate bune. Ma ingrijoreaza ca e cam multa rugina pe sub masina si ma bate gandul sa o pun la puct cat de curand. De mers merge excelent. Consumul la pompa pana acum e de 11.5% la primul plin si de 12.1% dupa ce am facut a doua oara plinul. Ambele dati am mers cu ea in jur de 600 de km pana sa fac plinul. Acum e primul plin facut cu benzina aditivata si am impresia ca o sa ajung pe la un consum de 10% :) O sa revin mai tarziu cu detalii. Am cumparat si un kit de distributie pe care inca nu stiu daca o sa il pun eu sau nu. Aglomeratia de la motor ma cam sperie si cred ca o sa merg la un service autorizat.
Prima modificare care am facut-o e ca am reusit si am instalat un dvd player cu ecran de 7inch. urmeaza un filtru de aer dublu si pe viitor poate o sa iau niste turbouri mai capabile. Dar momentan nu ma agit.