un leut putin gri

Creat de raluk, Aprilie 24, 2007, 03:12:30 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

raluk

Salut,
Am intrat si eu in lumea Peugeot  :D
Sa ma laud cu niste poze
descrierea... putin mai tarziu

Kman

Frumusel leutul sa fie in stapanirea voastra multi km fara probleme!!
Asteptam si descrierea ca sa stim ce poate

raluk

Multumesc :)

O descriere scurta :)
Masina este cumparata de la Eurial Invest si a fost adusa de ei din Franta.
Model Trendy.
A fost inmatriculata pentru prima data in 2006.
Eu am cumparat-o la 16800km si deja in 3 saptamani am facut aproape 1000 km  ;) .
Este un mic benzinar cu motor de 1.4 cu 75 cp.
Are 4 airbag-uri, scaun sofer reglabil pe inaltime, volan reglabil pe inaltime, climatizare automata.
Culoare gris fer.
I-am mai pus eu scut metalic si alarma.

Cam atat .... deocamdata... ma mai gandesc si revin ;)
daca aveti intrebari ... nu ezitati

SilverBullet

Bun venit. Cat mai multi km fara probleme!
Nobody is Perfect. I am Nobody.

206 Starline | 1.6E | 16V | 110CP | Rouge Lucifer | 15" Sirocco | Aluminium Pack

Cloud no.75

bine ai venit...

din ce vad in poze (forma barelor fata spate, tipul antenei radio, toba de esapament) si dotarile pe care spui ca le ai (clima auto) masina ta in Romania se vinde ca si Starline, adica varianta superioara de echipare a lui 206. Partea buna este ca Trendy-ul de Franta are aspect de Starline dar are suspensia normala. Starline de Ro are suspensie foarte dura si e putin mai inconfortabila pentru unii.

Domnul SilverBullet iti poate confirma treaba asta, intrucat are un Starline, ca si subsemnatul...

O buna alegere !
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




a_mic

#5
Bun venit ! :)

M-a certat Cloud cu exprimarile mele seci. Deci:

Bun venit printre noi, iar de masinuta, s-o stapanesti sanatoasa si sa ai asfalt uscat sub ea. Ca "prin" ea, slava tie D, ca ai destule :). Iar culoarea, foarte misto ! Te asteptam si cu o prezentare live intr-una din sambete la Casa la Bobor la 11 sa o masuram, cantarim, apreciem...:)
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Cloud no.75

bai amic, ce primire e aia "bun venit"... ??? onomatopee din astea sunt off-topic ! ;)

scrie si tu ceva de masina omului...
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




SilverBullet

Citat din: Cloud no.75 din Aprilie 24, 2007, 04:30:10 P.M.
Partea buna este ca Trendy-ul de Franta are aspect de Starline dar are suspensia normala. Starline de Ro are suspensie foarte dura si e putin mai inconfortabila pentru unii.

Domnul SilverBullet iti poate confirma treaba asta, intrucat are un Starline, ca si subsemnatul...

O buna alegere !

M-am uitat si eu cu prietenul Ralucai pe sub masiia. La arcuri au coduri de culori diferite. Parca a ei e si mai joasa... poate de la jentile de 14.
Nobody is Perfect. I am Nobody.

206 Starline | 1.6E | 16V | 110CP | Rouge Lucifer | 15" Sirocco | Aluminium Pack

Cloud no.75

eu stiu sigur ca XS meu are 1.5 cm mai putin la garda la sol decat una normala. Stiam ca la Starline e tot suspensia de la XS...

jantele nu au treaba, caci diametrul rotii tot ala e, doar talonul e mai mare la Raluk

ai observat ca nu are aripile fata ca ale noastre, adica nu sunt bombate ?
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




raluk

Citat din: a_mic din Aprilie 24, 2007, 04:32:36 P.M.
Bun venit ! :)

M-a certat Cloud cu exprimarile mele seci. Deci:

Bun venit printre noi, iar de masinuta, s-o stapanesti sanatoasa si sa ai asfalt uscat sub ea. Ca "prin" ea, slava tie D, ca ai destule :). Iar culoarea, foarte misto ! Te asteptam si cu o prezentare live intr-una din sambete la Casa la Bobor la 11 sa o masuram, cantarim, apreciem...:)

multumesc de primire :)
he he he... am fost sambata trecuta... dar nu am stat mult asa ca nu ne-am vazut cu prea multa lume ;) poate data viitoare

raluk

#10
Dragi prieteni,

Trebuie sa va anunt ca am implinit pe drumul de intoarcere de la Bazna 30000 km  :clap:

Atasez poze doveditoare  :biggrin:

Vlad01

Felicitari. Imi plac ceasurile astea albe la 206, dar la 207 nu ma incanta deloc  :001_smile:

Gabriel

Pe 206 si eu aveam ceasuri albe. O incantare.
La mai multi km!

raluk

Dragi prieteni, trebuie sa va anunt ca micutul meu leut tocmai a implinit 40000km  :001_smile:
:clap:

Piratu73

Eh ce sa va mai spun azi dupa ce a implinit 3 ani si 50000km a ajuns si prin service la Otopeni , o mica problema de tinichigerie/vopsitorie care a fost rezolvata de cei de la Peugeot cu brio pe Casco bineinteles, la omniasig ....
Sa va povestesc ca aveam o mica zgarietura pe usa fata si putin pe cea din spate pe partea soferului, conteaza mai putin.Dar ce conteaza e ca cei de la Peugeot Otopeni, si mai ales Bogdan Popa de la receptie caroserii, au fost foarte saritori si in 4 zile de la intrare in service masina era gata si cu reconstatare, deoarece la asigurari nu s-a observat zgarietura spre usa spate...
Ce s-a facut la masina , inprimul rand indreptat usor si vopsit usa fata spate la perfectie, nu se vede nimic , inlocuit bandoul si vopsit in culoarea masinii + spalat interior exterior si ceruit :).
NU stiu cum sunt la mecanica dar fata de vopsitorie tota stima .Sau miscat repede si au facut o treaba buna, excelenta as putea zice . Oricum voi  veni cu ea  si la intalnire .

Dan si Raluca
P.S. Din intaplare am intrebat cat mai costa barele de portbagaj la ei si am aflat cu surprindere ca au ajuns la ~50% si mi le-am comandat.:D (~300ron)