206 1.6SX second-hand recent cumparat

Creat de edy 1.6sx, Mai 11, 2007, 03:16:29 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

edy 1.6sx

Salut. Sunt fericitul cumparator a unui 206 "benzinar" de 1,6. As dori sa aflu ce consumabile trebuiesc schimbate.Nu am informatii cand a fost schimbata distributia si toate celelalte filtre.Va multumesc.

pufiman

Salut si felicitari pentru achizitie!
Cati km are masina ta? Pentru fiecare tip de motor, distributia se schimba la anumiti km, trebuie sa scrie si in cartea de service (daca o ai), oricum iti recomand sa mergi la Eurial sau la un alt service sa-ti faca schimburile necesare pe masina.
Horatiu
Peugeot 206 1.4 HDI | 4 usi | 2002 | Mp3 Player Blaupunkt (stie sa cante numai ROCK :naughty:  )| boxe fata Magnat Bull Power 1630 55W RMS | boxe spate Panasonic CJ-DA1323N 45 RMS

Gabriel

Salut Edy, vad ca esti romascan de-al meu. Bine ai venit printre imblanzitorii de lei.
Distributia se schimba la 80.000 de km. In rest la fiecare 20.000 se face o revizie iar la intre revizii la 10.000 km o vizita intermediara. Pentru detaliere vezi manualul tehnic de la http://www3.webng.com/ClubPeugeot/index.html

edy 1.6sx

Scuze. Este din 2002, iar pe bord imi indica 68300km, nu cred sa fie reali, dar ma rog.Cam cat mar costa in mare .

Dic84

Citat din: BeeJay din Mai 11, 2007, 04:36:29 P.M.
Salut Edy, vad ca esti romascan de-al meu. Bine ai venit printre imblanzitorii de lei.
Distributia se schimba la 80.000 de km. In rest la fiecare 20.000 se face o revizie iar la intre revizii la 10.000 km o vizita intermediara. Pentru detaliere vezi manualul tehnic de la http://www3.webng.com/ClubPeugeot/index.html
care este parola? pt ca nu prea se deschide pagina cu parola.

edy 1.6sx

BeeJay am o rugaminte, unde pot sa-ti vad "leutul"in Roman si eventual sa ne intalnim ?

Gabriel

#6
Pai ma poti suna: 0741.55.89.19

edy 1.6sx

Pe 23 ianuarie am "busit" "leutul" de un cap de pod. Vina imi apartine partial, datorita unui VW passat ultimul tip care a taiat curba, si care m-a orbit. Nu am putut rezolva cu cei de la asigurari, asa ca mi-a ramas sa mi-o repar singur. Din estimarile celor de la service " AUTOMOLDOVA" valoarea se situeaza intre 15000-18000 RON. Acum imi raman doua variante:
- cumpar piesele de la second-hand;
- cumpar o masina identica din "afara" avariata, si mi-o repar pe a mea;
Momentan tind sa cumpar o masina identica.
Credeti ca este o idee buna ?

turbojack

Posteaza 2-3 poze cu ea ,si-ti spun cum e mai rentabil.